شهر صنعتی کاوه با مساحتی بالغ بر ۳ هزار هکتار در کنار بزرگراه تهران – ساوه و در ۱۰ کیلومتری شهر ساوه ایجاد شده و این شهر دارای بیش از ۶۰۰ شرکت بوده و بزرگترین شهر صنعتی ایران به شمار می‌رود.


در کنار این آمار حضور صنایع و شرکت‌های خاص تولیدی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه همواره با خطرات و بروز حوادث Accidents غیرمترقبه مختلفی همراه بوده است به طوری که ظهر امروز نیز این شهر صنعتی شاهد بروز حادثه Incident انفجاری بود که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داد و البته که این نخستین اتفاق و حادثه در این شهر نبوده و شاید آخرین هم نباشد.


کشته شدن یک کارگر تاسیسات براثر انفجار در شهرصنعتی کاوه


معاون سیاسی فرماندار ساوه با تایید این خبر به خبرنگار پناهگاه موزیک گفت: حوالی ساعت ۱۲:۵۰ ظهر امروز یکی از بویلرهای یک شرکت در شهر صنعتی ساوه دچار آسیب و خرابی شده بود که شخصی برای تعمیر به این مجموعه مراجعه کرد.


معمارنیا افزود: “دنیوی” کارگر شرکت‌های تاسیسات فنی بوده که برای تعمیر این بویلر مراجعه کرده که متاسفانه براثر این حادثه دچار مصدومیت شد که به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.


انفجار شدید بویلر روغن در شرکت سهند شیمی شهرصنعتی کاوه


رئیس آتش‌نشانی شهر صنعتی کاوه نیز با اشاره به وقوع این حادثه در این شهر صنعتی به خبرنگار پناهگاه موزیک گفت: انفجار شدید بویلر روغن در شرکت سهند شیمی در شهر صنعتی کاوه سبب وقوع این حادثه مرگبار شد به طوری که بر اثر انفجار در یکی از کارخانجات شهر صنعتی کاوه یک نفر جان خود را از دست داد.


فرشاد محمودی عالمی افزود: متاسفانه شدت حادثه به حدی بوده است که یکی از نیروهای تاسیساتی که به منظور تنظیم بویلر در این شرکت حضور داشت جان خود را از دست داد هر چند در اثر این انفجار آتش‌سوزی رخ نداده و هیچ کس در این حادثه زخمی نشده است با این حال در اثر این انفجار اتاقک بویلر به شدت تخریب شده و میزان دقیق خسارت وارده به این واحد تولیدی در حال بررسی است.


به گزارش پناهگاه موزیک با توجه به اینکه وقوع چنین رخدادی برای نخستین بار نیست که در این شهر صنعتی به وقوع می‌پیوندد و شاید آخرین بار هم نباشد می‌طلبد مسئولان شهرستان به ویژه متولیات شرکت‌ها و مدیران مجموعه‌های این شهر صنعتی فکری به حال ایمنی بیشتر کارگران داشته باشند و همواره فراموش نکنند “اول ایمنی و بعد کار”.خواندنی های پناهگاه موزیک را در اینستاگرام دنبال کنید


 


برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای پناهگاه موزیک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.