ذرت، یکی از پر طرفدارترین سبزیجات فصل بهار به شمار می رود که طعم بسیار خوب و لذیذی دارد. ذرت کبابی یکی از میان وعده های سالم و خوشمزه برای همه بخصوصو بچه هاست. علاوه بر این از ذرت میتوان در رسپی های مختلف و انواع غذاها و سالاد ها استفاده نمود. در این مطلب دو روش ساده خانگی برای کباب کردن ذرت، درون فر، به خصوص برای کسانی که شرایط و یا تمایلی به کباب کردن ذرت روی زغال را ندارند، آورده شده است.

طرز تهیه بلال کبابی با پوست در فر

طرز تهیه بلال کبابی با پوست در فر

مواد مورد نیاز برای کباب کردن ذرت

  • ذرت ۴ عدد
  • کره ۲ قاشق غذاخوری (اختیاری)
  • جعفری خرد شده ۲ قاشق غذاخوری (اختیاری)
  • قیچی آشپرخانه

قبل از شروع به کار، فر را روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار داده تا فر گرم شود.

قرار دادن فر روی دمای 350 درجه فارنهایت

قرار دادن فر روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت

سپس پوست ذرت ها را کمی مرتب کنید. در این روش نباید پوست ذرت را به طور کامل بکنید؛ بلکه فقط با کمک قیچی یا چاقو، سر و قسمت بالایی ذرت و در صورت تمایل، لایه اولیه پوست ذرت را کنده و کمی آن را مرتب کنید. در این مدل کباب کردن، پوست ذرت به عنوان محافظی برای آن می باشد.

مرتب کردن پوست ذرت با کمک قیچی

مرتب کردن پوست ذرت با کمک قیچی

سپس ذرت ها را در طبقه میانی فر قرار داده و اجازه دهید تا زمانی که پوسته های آن قهوه ای رنگ شده و از ذرت جدا شود، درون فر بماند. این مدت زمان حدود ۳۰ دقیقه می باشد.

قرار دادن ذرت ها در طبقه میانی فر

قرار دادن ذرت ها در طبقه میانی فر

ذرت ها را از داخل فر خارج کنید. حداقل ۵ دقیقه صبر کنید تا کاملا خنک شود. پوسته آن را جدا کرده و در صورت تمایل، کره و جعفری را روی آن ریخته و با کمی نمک، فلفل و لیموی تازه سرو کنید. با این روش احتمال سوختن ذرت ها از بین رفته و از این رو، روشی کاملا سالم برای خوردن ذرت می باشد.

جدا کردن پوست ذرت

جدا کردن پوست ذرت

چنان چه تمایلی به کباب شدن بیشتر ذرت ها را داشته باشید، می توانید ذرت ها را پوست گرفته و آن ها را بدون پوست در فر قرار دهید. برای این روش فر را از قبل روی دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت قرار داده و ذرت ها را پوست بگیرید. سپس ذرت ها را در طبقه وسطی فر به مدت ۲۵ دقیقه یا تا زمانی که طلایی شود، قرار دهید.

کباب کردن ذرت پوست گرفته شده در فر

کباب کردن ذرت پوست گرفته شده در فر

مجددا ۵ دقیقه صبر کنید تا ذرت ها خنک شوند؛ سپس در صورت تمایل کره و جعفری را اضافه کنید.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای پناهگاه موزیک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.